Wywiad z Piotrem Miśkiewiczem właścicielem firmy BCM Nowatex  przeprowadzony przez portal rowerowy www.mtbnews.pl

Zima zbliża się do nas nieubłaganie. Co gorsza, ludzie na mieście mówią, że ponoć ma być jeszcze zimniejsza niż przed rokiem. Warto zatem się do niej w odpowiedni sposób przygotować.

Jesienią testowaliśmy stroje kolarskie firmy Vezuvio, które w terenie spisywały się doskonale. Postanowiliśmy tym razem zajrzeć do firmy i podpatrzyć w co warto się ubrać na zimę. Zanim przejdziemy do przeglądu zimowej kolekcji zobaczmy, co o przygotowaniach do tej pory roku powie nam szef firmy BCM Nowatex – Piotr Miśkiewicz.

MTBnews.pl: Idzie zima, czy Pana firma jest już przygotowana ze swoim asortymentem na ten okres?
P.M.: Naturalnie, jesteśmy już w pełni przygotowani do sezonu zimowego. W naszej ofercie znajdują się praktycznie wszystkie elementy stroju kolarskiego na zimę, począwszy od ciepłej bielizny termoaktywnej „Meryl Skinlife”(koszulki, bokserki, kalesony, skarpetki) poprzez długie, ciepłe spodnie (membrana, Superroubaix),
koszulki ciepłe z długim rękawem, kurtki ocieplane, czapki zimowe, rękawice zimowe, a kończąc na okularach kolarskich i nie tylko. Odzież wchodząca w skład naszego asortymentu zimowego na pewno nie pozwoli nikomu zmarznąć.

Vezuvio gotowy na zimę

Vezuvio gotowy na zimę

MTBnews.pl: Co w kolekcji Vezuvio na okres zimowy może kolarzy najbardziej zainteresować?
P.M.: Ogólnie rzecz biorąc kolekcja Vezuvio, zarówno zimowa jak i letnia, jest stworzona dla najbardziej wymagających użytkowników. Materiały używane do jej produkcji, pod względem technologicznym należą do najbardziej zaawansowanych. Vezuvio to przede wszystkim najwyższa jakość, sprawdzona w najcięższych warunkach. W związku z nadchodzącą zimą, pragnę zaprezentować ciekawy model ocieplanej kurtki Vezuvio oznaczonej kodem 943 37D. Kurtka ta jest nową pozycją w naszej ofercie, a wykonana jest z membrany „Wind Tex”, bardzo miękkiej, lekkiej, przyjemnej w dotyku i co najważniejsze nieprawdopodobnie ciepłej. Posiada przydatne kieszenie na zamek po bokach na drobiazgi, jak klucze czy też telefon komórkowy, dodatkowo z tyłu znajduje się obszerna kieszeń na zamek. Dla bezpieczeństwa, bo to dla nas najważniejsze, z tyłu nad kieszenią wszyta jest taśma z refleksem. Kurtka dostępna jest w kolorze: czarno-popielatym, popielato-czarnym, czerwono-czarnym i niebiesko-czarnym. Jej krój oraz zalety membrany, z której jest wykonana, powodują iż jest to bardzo komfortowa w użytkowaniu ciepła, kurtka kolarska.

MTBnews.pl: Wielu kolarzy nie przywiązuje wagi do komfortu i ubiera się na zimę na tzw. „cebulę”. Czym Pana pracownicy starają się przekonać klientów do zainwestowania w dobrą bieliznę i właściwej jakości ocieplane stroje kolarskie?
P.M.: Najgorsze co możemy zrobić, to założyć na siebie kilka warstw grubej odzieży.
Po pierwsze nie zabezpieczy nas to przed zimnem, spowoduje ogromny dyskomfort i sprawi wrażenie, że mamy przynajmniej o 15 kg masy ciała więcej. Technologia w produkcji odzieży kolarskiej rozwinęła się na tyle, że poprzez zastosowanie innowacyjnych materiałów znacznie możemy ograniczyć liczbę zakładanej odzieży, a co za tym idzie masę całego ubioru. Tak naprawdę postęp technologiczny w surowcach do produkcji odzieży spowodował, że w tej chwili wystarczą nam 2 lub 3 warstwy odzieży, które skutecznie ochronią nas przed zimnem i wiatrem. Mam na myśli bieliznę z Thermo Merylu oraz odzież wierzchnią z membrany. Mniejsza liczba odzieży zdecydowanie poprawi nam komfort jazdy bez ryzyka wychłodzenia organizmu.

Vezuvio gotowy na zimę

Vezuvio gotowy na zimę

MTBnews.pl: Jest Pan ekspertem od tkanin. Czy wymyślono już materiał, z którego da się zrobić idealny strój na zimę, ciepły, lekki i komfortowy w noszeniu?
P.M.: Mówi się, że nie ma rzeczy doskonałych. A jednak… W tej chwili pracujemy (testujemy) nad nową membraną. Pierwsze spostrzeżenia są oszałamiające. Dzianina jest bardzo ciepła, nieprawdopodobnie miękka i lekka. To jest zupełnie nowa era materiałów, właściwości o jakich do tej pory mogliśmy sobie tylko pomarzyć. Na razie nie będę zdradzał nazwy, ani żadnych parametrów tego materiału, myślę, że w przeciągu najbliższych dni w ofercie Vezuvio pojawi się odzież której jeszcze do tej pory nie było, odzież „doskonała”.

Vezuvio gotowy na zimę

Vezuvio gotowy na zimę

Pełna kolekcja Vezuvio dostępna jest na stronie BCM Nowatex.